Vítejte na našich stránkách

Informace o nás

 

HORSKÁ  CHALUPA  -  ORÁLKOVA  CHATA

Stylová, roubená, horská Orálkova chata se nachází v Bělé pod Pradědem – Adolfovicích u lesa cca 450m od posledního domu v obci. Celý pozemek na kterém se chalupa nachází je oplocený, parkování automobilů je možné přímo u chalupy na oploceném pozemku (v zimní sezoně úprava příjezdové cesty až k chalupě sněhovou frézou). Majitelé v objektu nebydlí, správce objektu bydlí cca 450m od objektu.

 

VZDÁLENOSTI

 

Obchod, restaurace, nejbližší bus stop – cca 600m

Supermarkety – Kaufland, Lidl, Billa, Albert v Jeseníku cca 4 km

Pošta, banky – Jeseník cca 3 km

Koupaliště – Jeseník – cca 3 km

aguapark Česká Ves - cca 5 km

Vlakové a autobusové nádraží – Jeseník cca 4 km

Lázně Jeseník – cca 4 km (Priessnitzovy lázně, kolonáda)

Nejbližší lyžařské středisko se všemi službami – Filipovice 4 km (půjčovna, lyžařská škola, parkování gratis cca pro 100 vozidel), umělé zasněžování.

 

Praha - 255 km

Brno - 185 km

Olomouc - 106 km

Ostrava - 116 km

České Budějovice - 320 km

Liberec - 235 km 

obecné informace

Vítáme Vás v Bělé pod Pradědem, obci, kterou tvoří místní část Adolfovice, Domašov, Bělá a Filipovice. Rozkládá se v délce 14 km od Jeseníku po Červenohorské sedlo (1013m) po obou březích říčky Bělá, která pramení na Videlském sedle v masivu Malého Děda. Obec leží v nenarušeném přírodním prostředí, půdu obhospodařuje místní zemědělské družstvo ekologickým způsobem. Svým výhodným autobusovým spojením je obec Bělá přímo předurčená k tomu, aby se stala centrem turistického ruchu a východiskem tras v prostoru Hrubého Jeseníku. V blízkém okolí lze najít řadu zajímavých míst – lázně Velké Losiny, Lipová Lázně, Karlova Studánka, Jeseník, jeskyně Na Pomezí a Špičáku, lyžařská a turistická střediska na Červenohorském sedle (místo nástupu na hřebenové túry v obou směrech hlavního hřebene), Ramzová s lanovkou na Šerák (1351m), Praděd. Přímo v místní části Filipovice je nově zbudovaný lyžařský areál, v Domašově sportovní a zábavní areál. Do obvodu obce patří přírodní rezervace Filipovické louky, Šumárník, Šumný (1073m), Borek, Vysoký vodopád, Sněžná kotlina a pralesní rezervace Šerák-Keprník-Vozka. Vhodné a scenericky zajímavé jsou cyklotrasy z Červenohorského sedla na Videlské sedlo, pásmem Orlíka na Rejvíz, popřípadě výjezdy na Obří skály nad Ramzovou nebo údolím Keprnického potoka na Šerák. Na těchto trasách jsou nádherné panoramatické výhledy na krajinu. V zimním období se upravují běžecké lyžařské okruhy ve Filipovicích a v Adolfovicích kolem Javoříku (772m).

© 2010 - 2020 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode